Jak žili naše babičky a dědečkové (Život)

Délka programu: 150 min.
Cena za osobu: 120,- Kč

Program probíhá v měsících duben až červen
Minimální počet platících žáků je 38.

Kde bydleli, jak pracovali a jaký vedli život naši předkové? To vše si budou moci děti vyzkoušet. V kouzelném domku s dvorkem se z nich stanou hospodáři a hospodyně. Nachystají krmení pro zvířátka, zametou dvůr pometlem, napumpují do necek vodu na praní nebo nanosí dříví. Lákavou odměnou za práci jim budou naše nedočkavá zvířátka čekající na pohlazení.

Jak chutnají báleše (Báleše)

Délka programu: 150 min.
Cena za osobu: 120,- Kč

Program probíhá v měsících duben až červen
Minimální počet platících žáků je 38.

Máte rádi báleše s povidly a mákem? A víte, co to vůbec báleše jsou?!? Zrovna ty si děti u nás upečou. Uděláme spolu kvásek, pomeleme mák na ručním mlýnku, ukážeme jak se v domku vařila povidla. Zaděláme na těsto a necháme ho vykynout. Mezi tím si děti odvezou sklizené obilí k pomletí s dřevěnými koníky k mlynáři. A pak už jen pečeme a pečeme …

Kuřátko a obilí (Kuřátko)

Délka programu: 150 min.
Cena za osobu: 120,- Kč

Program probíhá v měsících duben až červen
Minimální počet platících žáků je 38.

Na říkanku Kuřátko a obilí si určitě pamatujete ze školních let. Ale rozpoznat jednotlivé druhy obilí, co se s obilíčkem děje, než se stane snídaní?!? To vše se u nás děti dozvědí hravou formou. Jako hospodáři si vyzkouší setí obilí z ošatky na pole, mlácení dětskými cepy na mlatu i čistění zrn na fukaru. A nakonec pomohou najít ztracenému kuřátku cestu zpátky na statek.

Zvířátka na statku (Zvířátka)

Délka programu: 150 min.
Cena za osobu: 120,- Kč

Program probíhá v měsících duben až červen
Minimální počet platících žáků je 38.

V našem hospodářství najdeme slepice, kohouta, králíky, kozy, ovce i prasátko. Co zvířátka potřebují ke spokojenému životu, jak bychom se o ně měli správně starat a jaký nám přinášejí užitek? To vše se dozvíme a vyzkoušíme v programu „Zvířátka na statku“. A nejen to. I my se při hře na chvíli staneme slepičkami, které budou pečovat o svá malá kuřátka.

V případě deštivého nebo chladného počasí v den vámi objednaného výukového programu máme pro vás připravený Mokrý program.

Čas příjezdu, délka ani cena programu se nemění. Program probíhá ve vyhřáté kuchyni od starých kachlových kamen, ve školičce je také zatopeno a v seníku si na vás déšť nepřijde.

Pokud se rozhodnete, program pro nepříznivé počasí zrušit, oznamte to prosím na tel. čísle 732 21 22 32.
Děkujeme.

Mokrý program

Napadlo vás někdy, co dělají hospodáři na domečku, když prší? Co prší, leje. Zvířata v chlévech poklizená, bříška plná?!? I s mokrou variantou našich programů počítáme. Co budou vaše děti dělat?

V kuchyni u kamen zatopeno, kachlová kamna sálají, hospodyně Anička s dětmi dělá lokše. Že nevíte, co lokše jsou?

Inu naše moderní nudle, jen z domácí mouky pomleté v mlýnech v humně a domácích vajíček od našich slepiček. Bezvaječné těstoviny neděláme. A protože válání těsta je náročné, Anička se v kroji zapotí, dětem mezitím děda Cyrilek povídá pohádku. Jakou?

Tu o Makovém mužíčku, jak se narodil. A Makový mužíček na ně hledí z pekáče – ze své postýlky nahoře na kamnech, jak jim to jde a občas Cyrilka opraví. To jen pro pořádek.

Už jste zkoušeli, jak chutná těsto jen tak zprudka opečené na litinové desce sporáku? Pro zmlsané jazýčky nic moc, my, co jsme zažili babičky, co dělávaly lokše doma, návrat zpět do dětství.

To je chuť, na kterou nikdy nezapomenete.

A co zbytek dětí –   další v seníku hrají v kostýmech pohádku O řepě.

Věnuje se jim babička Filka. Jistě si pohádku pamatujete, dobře dopadne a děti si vyzkouší, že dva jsou víc než jeden a že pomáhat se pořád vyplácí i v této podivné době.

V naší školičce si mezitím další skupinka dětí zkouší, jaké to bylo ve staré škole.

Jak se píše křídou na tabulku ze štípané břidlice, nebo vyzkouší kalamář s inkoustem a husí brko. Není to tak jednoduché, jak to vypadá. Někteří prarodiče si to možná ještě pamatují. Zkuste se jich doma zeptat, možná se budete divit.

Celé dopoledne na domečku, i když prší jako z konve, uteče v cuku letu. A za odměnu si vaše děti odvezou do školky či školy domácí lokše, které si samy připravily a které jim paní kuchařky určitě rády zavaří do horké polévky, která je po návratu čeká.

Dobrou chuť.

REZERVACE Výukových programů

podmínky rezervace

Minimálně potřebný počet platících žáků výukového programu je 38 a maximální počet zúčastněných žáků je 75. Výukové programy probíhají v čase od 8.45 hod.
(po telefonické domluvě lze program rezervovat i v 13:00 hod.)
Programy probíhají v měsících duben, květen a červen.

Pro účast na výukových programech je potřebná předchozí rezervace.

*Selský domek si vyhrazuje právo na zrušení programu při nedodržení minimálního počtu platících žáků.

ANO
NE

Potvrzuji, že souhlasím se všemi podmínkami, které jsou potřebné k úspěšné účasti na programech v Selském domku Kněždub.

REZERVACE Speciálních programů

podmínky rezervace

Minimální potřebný počet platících žáků účastnících se speciálního programu Vánoce na selském domku je 38 a maximální počet je 50 dětí. Speciální program probíhá v daném čase v 8.00 hod., 10.00 hod. a 13:00 hod. v měsíci listopadu a prosinci. Čas nelze upravovat.
Pro účast na speciálním programu „Vánoce na selském domku“ je potřebná předchozí rezervace.

*Selský domek si vyhrazuje právo na zrušení programu při nedodržení minimálního počtu platících žáků.

ANO
NE

Potvrzuji, že souhlasím se všemi podmínkami, které jsou potřebné k úspěšné účasti na programech v Selském domku Kněždub.

Každá škola a školka, která k nám přijede na výukový program, získá poukaz pro pět osob na hodinu a půl relaxace v privátním wellness v Selském domku.

Poukaz Vám bude odeslán na e-mailovou adresu, ze které byl program vámi objednán.

Wellness můžete využít v měsících listopadu a únoru, ve dnech pondělí až pátek, v časech od 16.00 hod. a od 18.00 hod.
Konkrétní den a čas oznamte prosím při telefonické rezervaci na tel. čísle 732 21 22 32.
Při rezervaci uveďte prosím číslo vašeho poukazu.
Školám a školkám, které u nás budou mít vánoční program v roce 2019, stejně tak školám a školkám, které mají již objednaný program na jaro 2020,
budou poukazy předány osobně před programem.

Zahrajte si o skvělé ceny

O jednu noc se sladkým spánkem v pohádkovém Selském domku. Ráno s vydatnou, stylovou snídaní a po celou dobu pobytu s neomezeným vstupem do wellness. Zdá se Vám to jako sen? Není. Stačí mít jen trochu štěstí při losování a vyhrát první cenu. Druhá cena je romantická relaxace – wellness a na své si přijde i výherce třetí ceny, ten získává dárkový koš v ceně 500,- Kč. Losovat se budou Vámi – pedagogy (kteří byli v průběhu roku na výukovém programu s dětmi) vyplněné losovací lístky, na které uvedete své jméno, příjmení a e-mailovou adresu. Výherce vylosuje na závěr posledního probíhajícího vánočního programu Mikuláš. Na správnost losování budou dohlížet anděl a čert. Výhercům bude jejich výhra oznámena prostřednictvím uvedeného e-mailu. Výhry je možné uplatnit a hmotnou cenu vyzvednout v říjnu následujícího roku. Ubytování i romantická relaxace – wellness je určena pro paní učitelku nebo pana učitele a jejich partnera nebo partnerku a nebo kamaráda či kamarádku. Přejeme Vám u nás příjemně strávené chvíle relaxace a odpočinku.

Kdy a kde nás najdete

Kde nás najdete

Provozní doba

Výukové programy: duben až červen a listopad až prosinec

Jak nás kontaktovat

telefon: 00420 732 212 232
e-mail: info@selskydomek.cz
Facebook: facebook.com/selskydomek