Jsou pro vás komerční Vánoce, jak je známe, maratonem povinností a spoustou nepříjemného stresu? Uklidit, uvařit, nazdobit, nakoupit  dárky.?!? Umožněte svým dětem při vánočním programu na domečku zažít, jak to bylo v době, kdy slovo stres bylo neznámé a byl čas nejen na práci, ale i na zábavu.  Kdy Vánoce nebyly jen fronty  lidí v nákupních centrech, ale klid, pokora a pohoda a spousta vánočních rituálů a tradic, které naše předky provázely po staletí.Víte, kdo byly Lucky?!? Že ne? Tak u nás se to hned po příjezdu dozvíte, protože Lucky jako první přivítají vaše děti sedící ještě v autobuse před domečkem.

Oběhnou celé bílé autobus s husími křídly a otestují vašeho řidiče, zda má autobus čistý. Poctiví a čistotní se nemusí ničeho bát. V domečku, v kuchyni, v teple od kachlových kamen si z perníkového těsta děti vykrojí perníčky a ty si upečou v babiččině troubě. Starý recept na perníkové těsto upečen v skoro 150 let starém domečku, za okny plápolající svíčky, vůně hřebíčku mísící se s vůní jehličí, to je příběh jako z pohádky.Rozkrojíme si také jablíčka, abychom zjistili, co nás v následujícím roce čeká. Samozřejmě jen to nejlepší. Budeme pouštět lodičky z ořechových skořápek s hořícími svíčkami.

   To aby se vědělo, zda nás osud příští rok nechá doma nebo rozfouká do světa.Ve vánoční dílničce si společně vyrobíme malý dárek, pro vás, pro rodiče. A nebude chybět ani překvapení. Z humna za dětmi přijde s nadílkou Mikuláš, čert a anděl. A na závěr našemu malému Ježíškovi ležícímu na seně v jesličkách před domečkem,  při zvuku cinkajících rolniček, zazpíváme koledu. Pro ten den bude konec jednoho programu na domečku, ale pro děti navždy zůstane v jejich vzpomínkách a věříme, že jenom těch hezkých.Přejeme vám všem krásné VÁNOCE, ať už u nás na domečku v Kněždubě nebo ve vašich domovech.

REZERVACE programu Vánoce na selském domku

Délka programu 120 min.
Cena 150,- Kč za osobu
Čas od 8:00 hod., 10:00 hod. a 13:00 hod.
Ve dnech od 25.11.2020 až 15.12.2020
Nutná rezervace na tel. čísle: 732 21 22 32
Minimální počet platících žáků je 38 a maximální počet zúčastněných žáků je 50.

Rezervace programu Vánoce na selském domku

Kdy a kde nás najdete

Kde nás najdete

Provozní doba

Program Vánoce na Selském domku: listopad a prosinec

Jak nás kontaktovat

telefon: 00420 732 212 232
e-mail: info@selskydomek.cz
Facebook: facebook.com/selskydomek