Vozový park na domečku

K našim starým vozům, mlátičkám a trakařům, které už mají své za sebou, přibyla další vozidla, tentokráte pro naše malé návštěvníky věkově školkou povinné. A tak se budou vozit nejen na šlapacích motokárách, odrážedlech, kolech a koloběžkách, které už na domečku byly, k nim jsme sehnali luxusní tříkolky, jak si je pamatuje generace husákových dětí. To jest my. Žádný plast, poctivé železo. A kdo má dobré oči, jistě si na fotkách všiml modrého moskviče. Jako malý jsem ho strašně chtěl a nikdy neměl. Radost jsem si splnil až v loni ve svých pětačtyřiceti letech. A hned dvakrát. Modrý z roku 1981 má červené dvojče z roku 1979. Ty dětem na divočení nepůjčím, budou zaparkované v patře, kde pro příští sezonu plánujeme retrokoutek. Letos to fakt nestihnem.
A pokud už jste unavení ze šlapání, můžete vyzkoušet naše nové zábavy. Chytání ručně vyřezávaných rybek prutem z černého bezu a háčkem z ohnutého hřebíku. Vypadá to jednoduše, skutečnost je ale jinde …
Podobně házení oříšků veverce Zrzečce, kdo to nezkusí, netuší, jak je to těžké. Oříšky lítají všude možně, jen ne do veverčina umýváku. A smát se vám bude maximálně náš škodolibý králík. Nebo vaši potomci v pubertě … A pro ty, co je pohyb spíše za trest, je tu školní lavice, která není jen tak obyčejná školní lavice. Určitě si ji pamatují i dnešní šedesátníci. I já za ní seděl, ta aktovka je moje z první třídy v roce 1976, jen odrazky ze zámků se časem někde ztratily. Malovat můžete pastelkami nebo vodovkami, vy či vaše děti a nebo vám naše animátorky namalují ornament na tvář. Nebo někam jinam. Na památku.
Selský domek se zvířaty v Kněždubě má rodinám s dětmi stále co nabídnout. Má choť má bujnou fantazii a mě zas baví fyzická realizace. Takže i vy se můžete těšit do budoucna. Máme vás pořád čím překvapovat.
Těšíme se na vás každou sobotu a neděli do konce prázdnin. Přijeďte

se přesvědčit.